Nowości Kingston

Nowości Kingston

Od lat firma Kingston kojarzona jest z pamięciami RAM. Ostatnio firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność. Pokaz nowości miał miejsce na targach CES 2014.

Firma zamierza sprzedawać słuchawki, klawiatury, myszki, kierownice, dyski a także pozostając w duchu swojej pierwotnej produkcji, pamięci Ram pod nową nazwa HyperX oraz zewnętrzne nośniki pamięci.

Nowe pamięci RAM zapowiadają się ?kolorowo?. Będą produkowane w różnych kolorach pod nazwą FURY. Pamięci maja być w przystępnych cenach, czyli doskonałe parametry dostępne dla wszystkich.

Oprócz pamięci RAM firma Kingston pochwaliła się swoimi nowościami w dziedzinie dysków twardych. Nowe dyski SSD będą pojemniejsze i bardziej wydajne. Na targach pojawił się dysk 1 TB SSD, oczywiście prototyp ale jak najbardziej działający.

Patrząc na rozwój technologii związanej z komputerami, dysk twardy nie kojarzy się już z prostokątem o wymiarach 2.5 cala czy też 1.8 cala. Obecnie pojawiają się na rynku dyski MicroSSD, które pozostają w interfejsie SATA i zajmują 1/3 wielkości dysku 1.8 cala. Firma Kingston pod nową marką HyperX będzie miała do zaoferowania dysk w innej formie. Montowany w złączu PCI-E (x4). Jego pełna nazwa będzie brzmiała HyperX Predator. Jego działanie ma powalać najbardziej wymagających klientów. W testach przeprowadzanych na targach dysk ten pokazywał transfer danych, który wynosił ponad 1800 MB na sekundę. Dysk ma być produkowany w kilku pojemnościach a mianowicie 240GB, 480GB, 960GB oraz 1.92TB. Cena jaką trzeba będzie zapłacić za taki luksus jest jeszcze nieznana.

Na zakończenie firma Kingston przedstawiła kilka ciekawych gadżetów. Jednym z nich był ciekawy, mały pendrive, który posiada wejście USB oraz mikro USB. Doskonale nadaje się do telefonów, które posiadają standard OTG (On The Go). Obecnie dotyczy to wielu urządzeń pracujących na oprogramowaniu Android, taka firmą jest HTC. Oczywiście nie jest to pierwsze tego typu urządzenie ale fakt, iż jest bardzo małe a wewnątrz może pomieścić do 64 GB danych robi wrażenie.

Dla fascynatów grafik komputerowych oraz filmów cyfrowych, karta SDHC Kingston Ultimate. Według producenta ma ona zapewnić wystarczającą wydajność do nagrywania wideo w rozdzielczości 4K (4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej, 4K charakteryzuje się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full High-Definition oraz dziewięciokrotnie większą od High-Definition). To prawdziwa gratka.

Firma Kingston postawiła na rozwój i modernizację swoich produktów.

Pozostało czekać na wprowadzenie ich do ogólnej sprzedaży.