samodzielne odzyskiwaniedanych z uszkodzonego dysku

samodzielne odzyskiwaniedanych z uszkodzonego dysku

Na początku odpowiedz sobie na jedno pytanie:

Czy twoje dane są dla ciebie wartościowe?

Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi TAK ? nie kombinuj i udaj się z dyskiem do profesjonalnego laboratorium odzyskiwania danych na bezpłatną wycenę. W warszawie jest ich kilka ? np Megaserwis S.C  , ALL Data Recovery , Hdd Laboratory . Odpłatnie wycenę zrobisz w najstarszej firmie Kroll Ontrack możesz jeszcze przeczytać ten artykuł http://www.odzyskdanych.info.pl/2011/utrata-danych-%E2%80%93-wbijamy-ostatni-gwozdz-do-trumny/  zanim coś nabroisz. Swoją drogą autor mógłby napisać dalszą część.

Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi NIE ? można wypróbować takie programy jak R-Studio, DMDE, czy Recuva. Są to niestety płatne wersje a ich cena jest porównywalna z kosztem odzyskania danych w laboratorium dla uszkodzeń, które te programy są w stanie przeskoczyć.

Tak naprawdę na rynku nie ma żadnego ogólnie dostępnego oprogramowania do odzyskiwania danych. To co jest służy jedynie do odzyskiwania plików po skasowaniu lub szybkim formatowaniu dysku. Profesjonalne oprogramowanie jest niezmiernie drogie i bez specjalistycznego szkolenia niewiele warte.

W kolejnych artykułach zajmę się już technicznymi sprawami wymiany głowic, talerzy i innymi , abyście mogli zorientować się dlaczego poradniki z internetu to kompletna bzdura prowadząca tylko do większych strat.